Vážení zákazníci, tento týden, tedy do 9.6. je možný osobní odběr pouze do 14.30 hodin.

Dvojí čištění aneb jak bezchybně odlíčit pleť

Dvojí čištění pleti neboli double cleansing je nejúčinnější způsob, jak z obličeje na konci dne perfektně odstranit veškeré líčení a nečistoty.
 
Ponechání těchto nečistot na pleti vede jen k problémům: póry se ucpávají, tvoří se pupínky a pleť začne vypadat unaveně a nezdravě.  Ze všech kroků, které jste zvyklá své pokožce dopřát je právě dvojité čištění to nejdůležitější.
 
Kde se tato technika zrodila?
Asi Vás nepřekvapí, že se tato technika stala populární v Jižní Koreji a Japonsku, odkud pochází velká řada dnešních kosmetických trendů. Tato metoda spojuje dva nejdůležitější aspekty čištění - pečlivost a šetrnost k pokožce.
 
Co je dvojí čištění a jak se dělá? Jaké produkty jsou k němu určené?
 
Začneme otázkou první a to co tato technika znamená.
Jak jistě tušíte, princip spočívá  tom, že pokožku obličeje prostě vyčistíte nadvakrát.
V první řadě se díky olejovým produktům zbavíte makeupu a díky následným krokům pokožku dokonale dočistíte.
 
K rituálu kromě samotných produktů můžete použít i různé pomocníky jako jsou konjakové houbičky, kartáčky nebo masážní váleček na samotný závěr a vmasírování péče do obličeje a dekoltu. Na ten nikdy při ošetřování pokožky nezapomínáme, protože se také podrobuje procesům stárnutí a vlivům vnějších vlivů jako je například teplo nebo mráz.
 
03
 
Nyní k samotným bodům.
V první řadě nám tedy jde o odstranění make-upu nebo nečistot z uplynulého dne, které nám na pleti zůstaly.
 
Jako první krok začneme odlíčením řasenky pomocí odličovacího oleje Mascara. Olej naneseme na vatový tampon (my rádi používáme klidně i navlhčený) a odlíčíme oční okolí.
 
Olej opláchneme vodou a následně naneseme na vatové tampony nebo čistou houbičku Odličovací olej, kterým odlíčíme zbytku makeupu a vnějších nečistot z obličeje, poté opět smyjeme vodou.
 
Přechodem mezi první a druhou fází odlíčení se pak stává čistící gel. Ten je na bázi oleje, ale v dlani ho smícháme společně s vodou nebo hydrolátem,tak že z něj vznikne lehce mléčná emulze a vmasírujeme ji do pokožky obličeje. Následně opět obličej opláchneme vodou do čista.
 
Zásadním krokem v druhé fázi je pak čistící pudr. Ten se míchá s vodou, až z kombinace vznikne jemná směs, kterou pleť už čistíme do hloubky a zároveň ji, díky lehkým exfoliačním účinkům pudru, regenerujeme.
 
Předposledním bodem je hydratační emulze na vodní bázi (Hyaluronová esence, D Hyacol Gold)  , která funguje jako “combo” společně s posledním krokem ošetření a tím je sérum.
 
02
 
Náš TIP -  společně tahle dvojka funguje jak efektivně, tak funkčně a to smícháním obou dohromady!  Stačí dát cca 2 - 3 kapky esence a  do ní  2 - 3 kapky séra nebo oblíbeného kosmetického oleje ! Nehrozí Vám tolik obávaný pocit mastnoty, při ošetření pleti oleji a díky vodě a kyselině hyaluronové Vám aktivní látky z olejů a sér pronikají hluboko do pokožky.
 
Ač to pro nové uživatelky přírodní kosmetiky může znít jakkoliv složitě, věřte nám, zabere to jen pár minut a výsledky se pak dostaví zaručeně.
Jakmile není pokožka perfektně vyčištěná, nemají pěstící přípravky se ukázat ve své plné síle.
 
Přejeme Vám krásné jaro a uživatelkám, které si našly chvíli na přečtení blogu děkujeme a zároveň bychom je chtěli poprosit o komentář na našich sociálních sítích třeba se svou zkušeností s rituálním očištěním pleti.
 
Tým kosmetiky My.
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz