POZOR OMEZENÁ AKCE! Sleva 15% na kompletní sortiment.

Henna - Lawsonia Inermis - 200 g

199 Kč –15 %
Henna lawsonia final
199 Kč –15 % 169 Kč
Skladem (>5 ks)

 

Henna, lawsonia inermis, je velký keř nebo malý strom pocházející z horkého a suchého podnebí severní a východní Afriky, Arabského poloostrova, jižních oblastí Blízkého východu a jižní Asie. Listy Henny se používají k barvení vlasů již více než pět tisíc let. Barva na vlasy z indických bylin je 100% rostlinného původu, bez obsahu syntetických přísad. Perfektně barví, skvěle kryje šediny a vyživuje vlasy.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Henna obsahuje v listech Lawson, molekulu taninu, která je barvivem. Není vidět, protože je maskován chlorofylem. Když listy rozprášíte a smícháte s mírně kyselou tekutinou, například citronovou šťávou, molekula barviva se uvolní, protože se rozpustí celulóza buněčných stěn. Molekula barviva pak může migrovat z pasty, porušit buněčné stěny kutikuly ve vlasovém stvolu a spojit se s keratinem.

Pokud se vám myšlenka "migrace" Lawsonu z hennové pasty do keratinu zdá matoucí, srovnejte ji s následujícím: pokud položíte mokrý čajový sáček na bílý ubrus, tanin obsažený v čaji "migruje" z čajového sáčku do vláken látky, spojí se s těmito vlákny a zanechá skvrnu. Čím déle tam sáček necháte, tím tmavší skvrna vznikne.

Přírodně Henna barví vlas vždy jen do měděných odstínů v závislosti na jeho pigmentaci. Naopak henny, které barví jinak než do měděna, jsou henny s přídavkem barviva. Pokud Vám měděný odlesk vyhovuje, vždy je lepší použít právě čistou hennu, jelikož při ní si můžete být jistá maximálními významnými preventivními a vyživovací Účinky pro vlasy. Pro naše zákaznice, kterým měděná barva nevyhovuje jsme připravili, několik alternativ, jako cassia, indigo, herbal brown a herbal black.

ÚČINKY:

  • Barva na vlasy 100% rostlinného původu, bez obsahu syntetických přísad
  • Perfektně barví a skvěle kryje šediny
  • Hloubkově vyživuje vlasy 

 


 

JAK POUŽÍVAT

POUŽITÍ:

1.) Do misky si připravíme od 50g Henny při krátkých až po 100g při dlouhých vlasech (Prášek smíchejte s horkou vodou v poměru (1:3).Prášek zalijeme vodou nebo jinou zálivkou při teplotě cca 60 °C. Hmotu řádně promícháme. Konzistenci dolaďte podle uvážení. Vzniknout by měla kašička jogurtové hustoty, která se dobře nanáší. a zároveň nekape všude kolem.u

2.) Vytvořenou kaši naneseme na umyté a mírně vlhké vlasy. Směs nanášejte hned po namíchání. Neměla by být horká, aby vás nepálila, ale čím teplejší se do vlasů dostane, tím lépe. Vlasy pak přikryjeme igelitovou čepicí.

3.) Přípravek necháme působit minimálně jednu hodinu a déle. S délkou působení roste intenzita barvících a blahodárných účinků Henny. 

4.) Barvu z vlasů vymývejte teplou vodou, dokud nepoteče čistá voda bez zabarvení. 

O vlasy barvené rostlinkami doporučujeme pečovat šampony bez silikonů či jiných syntetickým látek, které jim nesvědčí.

PRODUKTY VHODNÉ KE KOMBINACI

Pro komplexní péči o vlasy a pokožku je vhodným řešením doplnit tento výrobek o další produkty z naší kosmetiky, ať už se jedná o amazaonské jíly pro přípravu pleťových masek či některý z řady kosmetických olejů, popřípadě hydrolátů pro celkovou výživu a hydrataci Vaši pokožky a vlasů dle vlastního výběru.

- pro přípravu pleťových maskek zvolte amazonské jíly:  "Masky, jíly a scruby"

- pro zvyšenou péči a výživu některý z kosmetickych olejů:  "Přírodní kosmetické oleje"

- pro celotělovou tonizaci a hydrataci:  "Hydroláty - hydrosoly"

SLOŽENÍ / INCI

LAWSONIA INERMIS

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE / UCHOVÁVÁNÍ PRODUKTU

 UPOZORNĚNÍ:  Mezi chemickým barvením vlasů a aplikací Henny počkejte minimálně 3 týdny. Henna reaguje s chemickými složkami vlasových barev a to ovlivňuje konečnou podobu barvy na vlasech.
 SKLADOVÁNÍ:  SKLADOVÁNÍ NA SUCHÉM A TEMNÉM MÍSTĚ - MIMO DOSAH DĚTÍ
 POUŽITÍ:  POUZE K VNĚJŠÍMU POUŽITÍ 
 ZEMĚ PŮVODU:  AFRIKA, JIŽNÍ OBLASTI BLÍZKÉHO VÝCHODU A JIŽNÍ ASIE
 VÝROBCE:  TERRA99 EUROPE s.r.o.
 HMOTNOST:  200 g

 


 

Henna - Lawsonia Inermis - 200 g

100% Přírodní

100 % přírodní kosmetické výrobky, které jsou vyrobeny pouze z přírodních ingrediencí, bez jakýchkoli syntetických látek, barviv, konzervačních látek a složek na bázi minerálních olejů. Jediné tolerované chemické procesy výroby jsou ty, kterými mohou složky projít i ve volné přírodě (destilace, fermentace či lisování za studena).
Henna - Lawsonia Inermis - 200 g

Bio složení

Označení Bio deklaruje produkt, který je vyroben ze složek pocházejících z ekologického zemědělství, není testován na zvířatech a neobsahuje syntetické či zdraví škodlivé sloučeniny.
Henna - Lawsonia Inermis - 200 g

Veganské

Toto logo označuje výrobek, kde žádná ze složek tohoto produktu není živočišného původu a rovněž splňuje kritéria zákazu testování na zvířatech ve všech fázích jeho výroby.
Henna - Lawsonia Inermis - 200 g

Netestováno na zvířatech

Výrobek standardních kritérií dle celosvětově uznaných humánních kosmetických standardů, při jeho výrobě (včetně jednotlivých složek produktu) nedošlo k testování na zvířatech.
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Jednodruhové produkty
POUŽITÍ: K VNĚJŠÍMU POUŽITÍ
SKLADOVÁNÍ: NA SUCHÉM A TEMNÉM MÍSTĚ
VÝROBCE: TERRA99 EUROPE S.R.O.
Hmotnost: 200 g
Věk: 20+
Typ určení: Vlasy
Vhodné pro: Muže, Ženy
Na co je: Na barvení vlasů
Země původu: Afrika, jižní oblasti Blízkého východu a jižní Asie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz