POZOR OMEZENÁ AKCE! Sleva 15% na kompletní sortiment.

NR.64 - Růžové dřevo EO

249 Kč –15 %
EO64
249 Kč –15 % 212 Kč
Skladem (>5 ks)
Obsah
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

INCI: ANIBA ROSAEODORA WOOD OIL

Náš ekologicky vyrobený esenciální olej z růžového dřeva je destilován parou z udržitelně sklizeného dřeva stromu Aniba rosaeodora, který byl záměrně vysazen v hájích v brazilských lesích. Esenciální olej z růžového dřeva je díky své nádherné, růžové, sladké, lehce květinové a dřevité vůni známý také jako esenciální olej Bois de Rose, brazilský olej z růžového dřeva a olej "Pau-Rosa".

Původ: Brazílie

vegan  BiOOO.cz - Cruelty Free A Closer Look at Responsibly Sourced Gas (RSG) in the M-U | Marcellus Drilling News  Farmer Text Word with Green Love Heart Shape Icon Stock Vector - Illustration of shape, farmer: 148821598

Detailní informace

Detailní popis produktu

Po celém světě je těžba palisandrového dřeva zásadním problémem ochrany přírody, protože tyto stromy jsou v současné době na seznamu ohrožených druhů. Je alarmující, že palisandrové stromy prodělaly vážný úbytek populace a genetické ochuzení v důsledku desítek let trvajícího vývojového kácení a neetických postupů těžby - to vše pod vlivem lukrativní celosvětové poptávky. To přispělo k odlesňování a degradaci lesů v zemích, jako je Brazílie, kde produkce palisandrového oleje zůstává hlavním zdrojem příjmů. S důrazem na udržitelné využívání přírodních zdrojů se naštěstí situace v této oblasti zlepšuje.

Esenciální olej z růžového dřeva je jedním z nejuniverzálnějších esenciálních olejů, protože se používá při četných kožních onemocněních a také k uvolnění mysli, vyčištění zaostalých myšlenek a snížení úzkosti. Olej z růžového dřeva je dostatečně jemný pro jakýkoli typ pleti, včetně mastné, citlivé a zralé pleti. Esenciální olej z růžového dřeva je užitečný při zvládání drobných bolestí a zánětů, snižuje přítomnost nežádoucích bakteriálních, virových a plísňových problémů a uvolňuje nežádoucí svalové křeče. Předpokládá se, že může také pomoci posílit oslabený imunitní systém. V oblasti přírodní parfumerie se esenciální olej z růžového dřeva používá jako základní nóta, protože se pomalu odpařuje, a tak dlouho přetrvává v atmosféře, díky čemuž je velmi užitečný při vývoji vůní.

Z emocionálního a energetického hlediska pomáhá esenciální olej z růžového dřeva připravit se na duchovní uzdravení. Pomáhá usnadnit smysluplnou meditaci a může pomoci zmírnit úzkost a situační deprese. Růžové dřevo je jedním z nejúčinnějších esenciálních olejů, které lze použít, pokud chcete navodit klidný spánek.

 

POUŽITÍ 
 • Při aplikaci na kůži doporučujeme smíchat s nosným olejem - 3-5kapek/50ml nosného oleje
 • Při použití do difuséru nakapeme několik kapek (3-8kapek) do přístroje či do aromalampy, záleží na velikosti a větranosti místnosti
 • Při použití do koupele 5 – max.10 kapek smíchat s koupelovou solí, nikdy nedávat do vany samostatně

 

Dle 7 dodatku ke Kosmetické směrnici (Cosmetic Directive) 76/768/EEC Evropské Unie (EU) – Annex III. jsou toto  přirozeně se vyskytující složky v éterickém oleji:

Limonene, Linalool, Geraniol, Benzyl benzoate

 
Bezpečnostní upozornění: 
 • Uchovávejte mimo dosah dětí
 • PŘI POŽITÍ: Okamžitě volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO. NEVYVOLÁVEJTE zvracení.
 • Skladujte uzamčené.
 • Při používání mějte po ruce vždy jakýkoliv rostlinný olej pro případně naředění. Nikdy neumývejte postižené místo vodou, může zvýšit reakci
 • Neaplikujte do očí a ani do očního okolí
 • Neaplikujte do uší
 • Pozor na vystavování se slunci při použití fotosenzitivních olejů
 • Těhotné ženy: použití pouze po konzultaci s lékařem
 • Astmatici: použití pouze po konzultaci s lékařem

 

Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací se proto odkazujte na jiné zdroje. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Přírodní esenciální oleje
Věk: 20+
Vlastnosti: Antibakteriální, Antistresové
Typ určení: Pleť, Tělo, Do difuzéru, Do koupele
Typ pleti: Citlivá pleť, Mastná pleť, Zralá pleť, Všechny
Vhodné pro: Muže, Ženy
Na co je: Záněty, Bolesti svalů, Pro dobrou náladu
Země původu: Brazílie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz